Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.
W związku z tym, że od 25 maja 2018 r. ma zastosowanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że Perro i serwis www.dogoterapia.net zastosowały się do wymogów RODO.
Kursy uzupełniające


 
 
 

 

NALEŻYMY DO/MEMBER OF 

IAHAIO

ISAAT isaz
Dostępna jest już polska wersja językowa IAHAIO White Paper 2014
 
IAHAIO-White paper-2014-Pol

Książka o dogoterapii

książka dogoterapia
 
Szkolenia, testy

Dogoterapia i felinoterapia jako elementy Animal-Assisted Education, Activities i Therapy

  • Cena: 1 800,00 zł
  • Poleć produkt

DOGOTERAPIA I FELINOTERAPIA JAKO ELEMENTY

ANIMAL-ASSISTED EDUCATION, ACTIVITIES I THERAPY

Program uzupełniający wykształcenie w zakresie terapii i edukacji z udziałem psów i kotów pozwalający uzyskać certyfikat ukonczenia programu zatwierdzonego i zgodnego ze standardami International Society for Animal-Assisted Therapy. Program dla dogoterapeutów i osób pracujących w felinoterapii.

Po ukończeniu programu wydajemy Certyfikaty polsko-angielskie z logo ISAAT i PERRO oraz informacją o zatwierdzoniu programu przez International Society for Animal-Assisted Therapy i uznaniem go jako zgodnego z jego standardami (This program was examined and approved by the International Societ for Animal-Assisted Therapy and is offered according to its standards.

ISAAT


Warunki przyjęcia do programu:

I. Ukończone studia -  minimum licencjat.

W uzasadnionych przypadkach przyjmujemy osoby, które nie spełniają powyższego warunku, ale posiadają min. wykształcenie średnie (matura), oraz znaczącą praktykę w zakresie pracy lub wolontariatu w obszarze dogoterapii, felinoterapii, pracy i opieki nad zwierzetami lub instytucjach społecznych.

oraz szkolenia i kursy:


II. Obowiązkowo:

III. Do wyboru  - należy ukończyć 1 z 3 podanych opcji dodatkowych:

lub

lub

Dokładnych informacji udzielamy pod numerem telefonu: 601 925 574

W ramach przystąpienia do programy przysługuje:
- 40 godzin praktyk
- Dyżury semianaryjne poniedziałki, piątki, niedziele w godz 10-16 (do wyboru) - 80 godz.
Uczestnik programu zobowiązany jest:
- napisać pracę dyplomową 
- zdać egzamin pisemny - wymagany do zaliczenia poziom poprawnych odpowiedzi -  70%.


W ramach programu przewidziane jest 40 godzin praktyk.
W uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość zaliczenia udokumentowanych praktyk w ramach odbytych już praktyk, staży, wolontariatów w ośrodkach, placówkach i prywatnych praktykach dogoterapii lub felinoterapii.

Praktyki obejmują 40 godz. zajęć dogoterapii w zakresie AAA/AAE(P)/AAT i odbywają się w następujących miastach (do wyboru):
- Warszawa - Caneliag
- Grójec - Boxicavi
- Wrocław - Stado. Ośrodek Terapii i Edukacji w Asyście Zwierząt.

Ceny nie obejmują wyżywienia, noclegów i dojazdów.
Osoby, uczestniczące w praktykach zobowiązane są do wykupienia i przedstawienia ważnego ubezpieczenia NNW.
Program należy ukończyć w ciągu 12 miesięcy od daty potwierdzeniea przyjęcia do programu tj. spełnienie wymagań wstępnych + opłacenia.


W zależności od wykształcenia uczestnika certyfikaty zawieraja informacje o przygotowaniu do prowadzenia zajęc dogoterapii w wyznaczonym zakresie - wg. nastęującego schematu:

 

Certyfikat

dogoterapii

prowadzenie

i felinoterapii

zajęć

w zakresie:

Wykształcenie

Animal-Assisted Activities AAA

Animal-Assisted Pedagogy/Educ. AAP(E)

Animal-Assisted Therapy AAT

Studia minimum licencjat na 1 spośród podanych kierunków: fizjoterapia, medycyna, pielęgniarstwo, psychologia, rehabilitacja.

TAK

 

TAK

Studia pedagogiczne (minimum licencjat) o specjalności: pedagogika specjalna, pedagogika o specjalności terapeutycznej jak: oligofrenopedagogika, terapia pedagogiczna, logopedia, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka/ wczesna interwencja.

Studia (min licencjat) na innych kierunkach oraz studia podyplomowe o specjalizacji terapeutycznej: oligofrenopedagogika, terapia pedagogiczna, logopedia, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka/ wczesna interwencja.

TAK

TAK

TAK

Studia pedagogiczne bez specjalności terapeutycznej (min licencjat), nauczyciele szkolni (min licencjat + przygotowanie pedagogiczne)

TAK

TAK

 

Studia bez specjalności pedagogiczneej lub terapeutycznej, (min licencjat i w uzasadnionych przypadkach osoby z wykształceniem średnim - matura)

TAK

 

 

Osoby bez akademickiego kierunkowego przygotowania terapeutycznego mogą współpracować ze specjalistami różnych dziedzin terapeutycznych pracując pod ich nadzorem w zakresie metodyki danej specjalności.

Informacje
tel.: 601 925 574
mail: kurs@dogoterapia.net


Organizatorem szkoleń jest:
Perro Agnieszka Potocka
Przasnyska 12a/17
01-756 Warszawa
NIP: 527-109-89-53

w tym moduły 1,2,7,8,9,10
Perro - Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego
Popiełuszki 5
01-786 Warszawa