This site uses cookies. By continuing to browse this site you are agreeing to use of cookies. More information can be found in the Privacy Policy.

LukasRaty

Instalments

JESTEŚMY CZŁONKIEM
MEMBER OF
isaz
Payments

Książka o dogoterapii

książka dogoterapia
 
AAI Education

Dogoterapia i felinoterapia jako elementy Animal-Assisted Education, Activities i Therapy

  • Price: 1,800.00 zł
  • Tell a friend

DOGOTERAPIA I FELINOTERAPIA JAKO ELEMENTY

ANIMAL-ASSISTED EDUCATION, ACTIVITIES I THERAPY

Program uzupełniający wykształcenie w zakresie terapii i edukacji z udziałem psów i kotów pozwalający uzyskać certyfikat ukonczenia programu zatwierdzonego i zgodnego ze standardami International Society for Animal-Assisted Therapy. Program dla dogoterapeutów i osób pracujących w felinoterapii.

Po ukończeniu programu wydajemy Certyfikaty polsko-angielskie z logo ISAAT i PERRO oraz informacją o zatwierdzoniu programu przez International Society for Animal-Assisted Therapy i uznaniem go jako zgodnego z jego standardami (This program was examined and approved by the International Societ for Animal-Assisted Therapy and is offered according to its standards.

ISAAT


Warunki przyjęcia do programu:

I. Ukończone studia -  minimum licencjat.

W uzasadnionych przypadkach przyjmujemy osoby, które nie spełniają powyższego warunku, ale posiadają min. wykształcenie średnie (matura), oraz znaczącą praktykę w zakresie pracy lub wolontariatu w obszarze dogoterapii, felinoterapii, pracy i opieki nad zwierzetami lub instytucjach społecznych.

oraz szkolenia i kursy:


II. Obowiązkowo:

III. Do wyboru  - należy ukończyć 1 z 3 podanych opcji dodatkowych:

lub

lub

Dokładnych informacji udzielamy pod numerem telefonu: 601 925 574

W ramach przystąpienia do programy przysługuje:
- 40 godzin praktyk
- Dyżury semianaryjne poniedziałki, piątki, niedziele w godz 10-16 (do wyboru) - 80 godz.
Uczestnik programu zobowiązany jest:
- napisać pracę dyplomową 
- zdać egzamin pisemny - wymagany do zaliczenia poziom poprawnych odpowiedzi -  70%.


W ramach programu przewidziane jest 40 godzin praktyk.
W uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość zaliczenia udokumentowanych praktyk w ramach odbytych już praktyk, staży, wolontariatów w ośrodkach, placówkach i prywatnych praktykach dogoterapii lub felinoterapii.

Praktyki obejmują 40 godz. zajęć dogoterapii w zakresie AAA/AAE(P)/AAT i odbywają się w następujących miastach (do wyboru):
- Warszawa - Caneliag
- Grójec - Boxicavi
- Wrocław - Stado. Ośrodek Terapii i Edukacji w Asyście Zwierząt.

Ceny nie obejmują wyżywienia, noclegów i dojazdów.
Osoby, uczestniczące w praktykach zobowiązane są do wykupienia i przedstawienia ważnego ubezpieczenia NNW.
Program należy ukończyć w ciągu 12 miesięcy od daty potwierdzeniea przyjęcia do programu tj. spełnienie wymagań wstępnych + opłacenia.


W zależności od wykształcenia uczestnika certyfikaty zawieraja informacje o przygotowaniu do prowadzenia zajęc dogoterapii w wyznaczonym zakresie - wg. nastęującego schematu:

 

Certyfikat

dogoterapii

prowadzenie

i felinoterapii

zajęć

w zakresie:

Wykształcenie

Animal-Assisted Activities AAA

Animal-Assisted Pedagogy/Educ. AAP(E)

Animal-Assisted Therapy AAT

Studia minimum licencjat na 1 spośród podanych kierunków: fizjoterapia, medycyna, pielęgniarstwo, psychologia, rehabilitacja.

TAK

 

TAK

Studia pedagogiczne (minimum licencjat) o specjalności: pedagogika specjalna, pedagogika o specjalności terapeutycznej jak: oligofrenopedagogika, terapia pedagogiczna, logopedia, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka/ wczesna interwencja.

Studia (min licencjat) na innych kierunkach oraz studia podyplomowe o specjalizacji terapeutycznej: oligofrenopedagogika, terapia pedagogiczna, logopedia, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka/ wczesna interwencja.

TAK

TAK

TAK

Studia pedagogiczne bez specjalności terapeutycznej (min licencjat), nauczyciele szkolni (min licencjat + przygotowanie pedagogiczne)

TAK

TAK

 

Studia bez specjalności pedagogiczneej lub terapeutycznej, (min licencjat i w uzasadnionych przypadkach osoby z wykształceniem średnim - matura)

TAK

 

 

Osoby bez akademickiego kierunkowego przygotowania terapeutycznego mogą współpracować ze specjalistami różnych dziedzin terapeutycznych pracując pod ich nadzorem w zakresie metodyki danej specjalności.

Informacje
tel.: 601 925 574
mail: kurs@dogoterapia.net


Organizatorem szkoleń jest:
Perro Agnieszka Potocka
Przasnyska 12a/17
01-756 Warszawa
NIP: 527-109-89-53

w tym moduły 1,2,7,8,9,10
Perro - Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego
Popiełuszki 5
01-786 Warszawa