This site uses cookies. By continuing to browse this site you are agreeing to use of cookies. More information can be found in the Privacy Policy.

AAI

Kilka słów o dogoterapii (zamiennie nazywanej kynoterapią lub canisterapią).
Dogoterapia to metoda wspomagająca proces rehabilitacji, terapii i rozwoju z udziałem odpowiednio wyszkolonych lub wyselekcjonowanych psów. Zajęcia mogą mieć charakter rekreacyjny, edukacyjny lub terapeutyczny.

Perro - Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego prowadzi szkolenia w zakresie przygotowania zawodowego dla dogoterapeutów.

Prowadzimy również zającia dogoterapii dla przedszkoli, szkół, ośrodków terapii i rehabilitacji. Zalecamy by w zajęciach dogoterapii brały udział dzieci, które są zainteresowane takimi spotkaniami i mają nieagresywny stosunek do psów.

Mając na uwadze, że psy są żywymi stworzeniami, którym należy się szacunek i właściwe traktowanie, zajęcia nigdy nie powinny odbywać się ze szkodą dla psa. Powinny za to uwzględniać charakter, predyspozycje i możliwości psa.

Jesteśmy członkiem International Society for Anthrozoology (ISAZ). Antrozoologia to nauka, zajmująca się badaniem interakcji człowieka z innymi zwierzętami.

Prowadzimy szkolenia w zakresie przygotowania zawodowego dogoterapeutów (sekcja kursy dogoterapii i szkolenia, testy), a także w zakresie antrozoologii, zdrowia i i behawioru zwierząt w ramach projektu Akademia Edukacyjna.

Więcej o nas ->dogoterapiadogoterapia