This site uses cookies. By continuing to browse this site you are agreeing to use of cookies. More information can be found in the Privacy Policy.
JESTEŚMY CZŁONKIEM
MEMBER OF
isaz
Payments
książka dogoterapia
 

AAI

Kilka słów o dogoterapii (zamiennie nazywanej kynoterapią lub canisterapią).
Dogoterapia to metoda wspomagająca proces rehabilitacji, terapii i rozwoju z udziałem odpowiednio wyszkolonych lub wyselekcjonowanych psów. Zajęcia mogą mieć charakter rekreacyjny, edukacyjny lub terapeutyczny.

Perro - Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego prowadzi szkolenia w zakresie przygotowania zawodowego dla dogoterapeutów.

Prowadzimy również zającia dogoterapii dla przedszkoli, szkół, ośrodków terapii i rehabilitacji. Zalecamy by w zajęciach dogoterapii brały udział dzieci, które są zainteresowane takimi spotkaniami i mają nieagresywny stosunek do psów.

Mając na uwadze, że psy są żywymi stworzeniami, którym należy się szacunek i właściwe traktowanie, zajęcia nigdy nie powinny odbywać się ze szkodą dla psa. Powinny za to uwzględniać charakter, predyspozycje i możliwości psa.

Jesteśmy członkiem International Society for Anthrozoology (ISAZ). Antrozoologia to nauka, zajmująca się badaniem interakcji człowieka z innymi zwierzętami.

Prowadzimy szkolenia w zakresie przygotowania zawodowego dogoterapeutów (sekcja kursy dogoterapii i szkolenia, testy), a także w zakresie antrozoologii, zdrowia i i behawioru zwierząt w ramach projektu Akademia Edukacyjna.

Więcej o nas ->dogoterapiadogoterapia