Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.

Akredytacja ISAAT


AKREDYTACJA ISAAT

INTERNATIONAL SOCIETY FOR ANIMAL-ASSISTED THERAPY

Nasze szkolenie i program to wysoka jakość kształcenia i zgodniość z międzynarodowymi standardami i kwalifikacjami w zakresie terapii z udziałem zwierząt.


ISAAT


Po ukończeniu programu Dogoterapia i Felinoterapia jako Elementy Animal-assisted Education Activities i Therapy uwydajemy Certyfikaty polsko-angielskie z logo ISAAT i PERRO oraz informacją o zatwierdzoniu programu przez International Society for Animal-Assisted Therapy i uznaniem go jako zgodnego z jego standardami (This program was examined and approved by the International Societ for Animal-Assisted Therapy and is offered according to its standards).

Warunki przyjęcia do programu:

  • Ukończone studia - minimum licencjat.
  • W uzasadnionych przypadkach przyjmujemy osoby, które nie spełniają powyższego warunku, ale posiadają min. wykształcenie średnie (matura), oraz znaczącą praktykę w zakresie pracy lub wolontariatu w obszarze dogoterapii, felinoterapii, pracy i opieki nad zwierzetami lub instytucjach społecznych.

W skład programu wchodzą oddzielne moduły które można ukończyć w dowolnej kolejności.
Moduły obowiązkowe 1,2,3:

  1. Kurs podstawowy i zaawansowany dogoterapii (łacznie jako kurs jednolity) - 48+72 godz. (moduły 1 i 2)
  2. Praktyki 40 godz. (moduł 3)
  3. Praca dyplomowa 80 godz. i egzamin końcowy. Dyżury semianaryjne poniedziałki, piątki, niedziele w godz 10-16 (do wyboru). Egzamin pisemny - wymagany do zaliczenia poziom poprawnych odpowiedzi - 70%. (moduł 3)

Moduły do wyboru - należy ukończyć 1 z 3 podanych opcji dodatkowych:

  1. Kurs Felinoterapii - 30 godz.
  2. 4 moduły spośród 5 podanych (numery modułów: 5-9) - 20 godz.
  3. Minimum 18 godz szkolenia w tym:

Dokładnych informacji udzielamy pod numerem telefonu: 601 925 574

W uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość zaliczenia udokumentowanych praktyk w ramach odbytych już praktyk, staży, wolontariatów w ośrodkach, placówkach i prywatnych praktykach dogoterapii lub felinoterapii.

Praktyki obejmują 40 godz. zajęć dogoterapii w zakresie AAA/AAE(P)/AAT i odbywają się w następujących miastach (do wyboru):
- Warszawa - Caneliag
- Grójec - Boxicavi
- Wrocław - Stado. Ośrodek Terapii i Edukacji w Asyście Zwierząt.
W najbliższym czasie będziemy zwiększać ilość placówek, w których można odbyc praktyki.

Do modułu numer 3 można przystąpic po ukończeniu modułu 1 i 2 i jednej z 3 opcji modułów dodatkowych.
Moduł numer 3 w tym pracę dyplomową i przystąpienie do egzaminu końcowego należy ukończyc w ciągu roku od daty zgłoszenia.
Seminaria dyplomowe odbywają sie w poniedziałki, piątki, niedziele w godz 10-16 (do wyboru).

W zależności od wykształcenia uczestnika certyfikaty zawieraja informacje o przygotowaniu do prowadzenia zajęc dogoterapii w wyznaczonym zakresie - wg. nastęującego schematu:

 

Certyfikat

dogoterapii

prowadzenie

i felinoterapii

zajęć

w zakresie:

Wykształcenie

Animal-Assisted Activities AAA

Animal-Assisted Pedagogy/Educ. AAP(E)

Animal-Assisted Therapy AAT

Studia minimum licencjat na 1 spośród podanych kierunków: fizjoterapia, medycyna, pielęgniarstwo, psychologia, rehabilitacja.

TAK

 

TAK

Studia pedagogiczne (minimum licencjat) o specjalności: pedagogika specjalna, pedagogika o specjalności terapeutycznej jak: oligofrenopedagogika, terapia pedagogiczna, logopedia, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka/ wczesna interwencja.

Studia (min licencjat) na innych kierunkach oraz studia podyplomowe o specjalizacji terapeutycznej: oligofrenopedagogika, terapia pedagogiczna, logopedia, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka/ wczesna interwencja.

TAK

TAK

TAK

Studia pedagogiczne bez specjalności terapeutycznej (min licencjat), nauczyciele szkolni (min licencjat + przygotowanie pedagogiczne)

TAK

TAK

 

Studia bez specjalności pedagogiczneej lub terapeutycznej, (min licencjat i w uzasadnionych przypadkach osoby z wykształceniem średnim - matura)

TAK

   

Osoby bez akademickiego kierunkowego przygotowania terapeutycznego mogą współpracować ze specjalistami różnych dziedzin terapeutycznych pracując pod ich nadzorem w zakresie metodyki danej specjalności.

Informacje
tel.: 601 925 574
mail: kurs@dogoterapia.net


Organizatorem szkoleń jest:
Perro Agnieszka Potocka
Przasnyska 12a/17
01-756 Warszawa
NIP: 527-109-89-53

w tym moduły 1,2,7,8,9,10
Perro - Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego
Popiełuszki 5
01-786 Warszawa