Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.
W związku z tym, że od 25 maja 2018 r. ma zastosowanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że Perro i serwis www.dogoterapia.net zastosowały się do wymogów RODO.
Kursy uzupełniające


 
 
 

 

NALEŻYMY DO/MEMBER OF 

IAHAIO

ISAAT isaz
Dostępna jest już polska wersja językowa IAHAIO White Paper 2014
 
IAHAIO-White paper-2014-Pol

Książka o dogoterapii

książka dogoterapia
 

O dogoterapii AAI w czasopiśmie dla pedagogów


O dogoterapii AAI w czasopiśmie dla pedagogów

W październikowym numerze "Głosu Pedagogicznego" (10/17) ukazał się wywiad z Agnieszką Potocką - dyrektorką Perro.
krótki fragment z rozmowy:

Głos Pedagogiczny: "Jak reagują podopieczni na kontakt z psami? Czy tworzy się między nimi więź?
A.P.[Agnieszka Potocka]: Reakcje pacjentów/klientów lub uczniów mogą być bardzo różne – od bardzo pozytywnych, przyjaznych i wesołych do obojętnych, ostrożnych lub niechętnych. Ważne jest zatem przygotowanie uczestnika do zajęć, jego zgoda i gotowość na spotkanie. To co rozumiemy jako wieź potrzebuje czasu, powstaje dopiero w trakcie wzajemnego poznania, przyzwyczajenia, zrozumienia i szacunku. Czasami podopieczni oczekują zbyt wiele od psa, chcą go traktować jak zabawkę lub przedmiot do dyspozycji – rolą dogoterapeuty jest takie przygotowanie i prowadzenie zajęć, by takie sytuacje nie miały miejsca."

G.P.: "W jakich przypadkach najczęściej stosuje się dogoterapię? Do kogo jest ona kierowana?
A.P.:Sprawa jest nieco skomplikowana – co do zasady, na zajęciach dogoterapii AAI najlepiej, jakby były kierowane te osoby, które mają problem w aktywnym uczestniczeniu w terapii bez udziału psa. Pies powinien być angażowany, kiedy występują problemy lub sytuacje kryzysowe. Praktyka jest jednak odmienna – w Polsce, w zajęciach dogoterapii AAI najczęściej uczestniczą dzieci w przedszkolach, szkołach zarówno te z problemami rozwojowymi jak i te w normie."

całośc dostepna on-line, po zalogowaniu: http://www.glospedagogiczny.pl/czasopismo.html

Wywiad - Agnieszka Potocka. Dogoterapia AAI