Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.
NALEŻYMY DO/MEMBER OF 

IAHAIO isaz
Nowość, polecamy!!!

Terapia i edukacja z psem. A. Potocka 2019


książka dogoterapia
 

URLOP dogoterapia.net

Urlop w dniach 6-16 lipca 2020.
W tym okresie nie odpowiadamy na maile i telefony.
Wysyłki książek są wstrzymane. 

www.dogoterapia.net

Uczestnicy dogterapii AAI


Uczestnicy dogterapii AAI – kiedy włączać psa do terapii lub edukacji?
Agnieszka Potocka


Na zajęcia dogoterapii AAI najlepiej, gdyby kierowane były te osoby, które mają problem w aktywnym uczestniczeniu w terapii lub edukacji bez udziału psa. Pies powinien być angażowany, kiedy występują problemy lub sytuacje kryzysowe albo relacja z terapeutą czy nauczycielem jest trudna, pacjent zachowuje dystans lub czuje się niepewnie.
Prognozy dotyczące dogoterapii AAI w Europie i USA wskazują, że oprócz dzieci z problemami rozwojowymi, osób chorych i z niepełnosprawnościami, odbiorcami AAI będą osoby starsze, w podeszłym wieku oraz osoby z nadwagą. Zwierzęta sprawdzają się dobrze jako udzielający wsparcia, dając poczucie bezpieczeństwa oraz jako cierpliwi słuchacze lub współuczestnicy spacerów zarówno tych w wersji rekreacyjnej, terapeutycznej jak i wyczynowej.
W Polsce w zajęciach dogoterapii AAI najczęściej uczestniczą dzieci w przedszkolach, szkołach zarówno te z problemami rozwojowymi jak i te w normie. Widać jednak i u nas oznaki zmian – zajęcia w domach seniora są również wprowadzane jako element wspomagania komunikacji i aktywizacji relacji społecznych.

Program naszych kursów obejmuje tematy edukacji i terapii z psem dla dzieci i młodzieży z różnymi niepełnosprawnościami i problemami rozwojowymi oraz zajęć dla osób dorosłych i seniorów.

Agnieszka Potocka, 2017